Informacje o blogu ( aktualne ostatnie wpisy  )
  
 
  

Witaj! Nazywam się Rafał Seremet i prowadzę 
bloga o rozwoju wewnętrznego potencjału. Więcej informacji na mój temat możesz znaleźć 
tutaj.

Zależy mi na tym, by ten blog inspirował i przekazywał wywarzone i wielostronne spojrzenie na rzeczywistość. 
Pojawiają się tutaj zagadnienia związane zarówno z codziennością, jak i z wnętrzem człowieka, z relaksacją, jak i z kreatywnością. Ponadto także zdrowie, psychologia, duchowość, sztuka czy tematyka związków intymnych. 

Ponieważ zależy mi, by ten blog działał na ludzi konstruktywnie, dlatego  stosunkowo duży nacisk kładę tu w nim na nawiązanie lepszego kontaktu z samym sobą, lepszego kontaktu ze swoim ciałem, emocjami i umysłem. 

Moim zdaniem rozwój wewnętrznej harmonii i dojrzałości wyraża się m.in. w rozwoju akceptacji tolerancji. Dlatego raczej unikał tu będę tematów dzielących Polaków i wywołujących wzajemne antagonizmy.

Wymieniając poruszaną tematykę bardziej szczegółowo, w blogu tym pojawiać się będą m.in. następujące zagadnienia:

- psychoterapia, relaksacja i zdrowie psychiczne
- duchowe i terapeutyczne wartości sztuki,
- holistyczne spojrzenie na rozwój i zdrowie człowieka,
- rozwój kreatywności w codziennym funkcjonowaniu,
- pogłębione podejście do relacji partnerskich i intymności, 
- łączenie najróżniejszych technik rozwoju osobistego potencjału z codziennością.

  

 

 
Rozwój wewnętrznego potencjału. 
Aby żyć pełniej i odczuwać samorealizację - niezależnie, czy na polu materialno-zawodowym, czy na polu duchowym - potrzebujesz stać się bardziej świadomy.
Dlatego szczególnie istotną sprawą jest lepszy kontakt z samym sobą - lepszy kontakt ze swoim ciałem, emocjami i umysłem.

Mówiąc bardziej konkretnie - rozwój wewnętrznego potencjału, który tutaj naświetlam dotyczy m.in. możliwości rozwijania kreatywności poprzez techniki relaksacyjne i techniki motywacyjne, radzenia sobie ze stresem i osiągania harmonii w życiu codziennym, poszukiwania esencji duchowości i relacji pomiędzy duchowością a nauką. 
Inny ważny obszar naszego życia to kwestia pogłębiania swoich relacji osobistych.
 
Dodatkowo chcę tu naświetlić także kwestię funkcjonowania zawodowego - takiego, które nie wypala naszych sił życiowych, nie degraduje naszej osobowości i nie dezintegruje relacji interpersonalnych.


Ponadto: zdrowie - jeśli wzmacniamy swoje zdrowie - wtedy po prostu żyje się nam łatwiej. W skrajnych przypadkach, zły stan zdrowia może całkowicie uniemożliwiać komuś funkcjonowanie. Wtedy jedyną palącą potrzebą człowieka jest powrót do równowagi psychosomatycznej.
Moje wpisy z ostatniego miesiąca możesz zaleźć tutaj:

 zobacz: ostatnie aktualne wpisy