zobacz:  ostatnie aktualne wpisy
    
  

Witaj na moim blogu. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj wiele wartościowych i istotnych dla Ciebie tematów.
Blog ten dotyczy zwłaszcza
rozwijania osobistego potencjału jednostki oraz zwiększania kreatywności w swoim życiu codziennym. Poruszam też tutaj kwestie zdrowia, psychologii, duchowości, sztuki i codzienności. 
Rozwój osobistego potencjału to m.in. nauczenie się umiejętności relaksacji i stanie się bardziej świadomym. 
Blog aktualizowany jest 1-2 razy w tygodniu.

Znajdziesz tutaj wiele moich przemyśleń i refleksji.
Coś o sobie: jestem autorem kilku serwisów o osobistym rozwoju człowieka, autorem kilku książek o zbliżonej tematyce 
oraz prowadzę osobiste warsztaty dotyczące:
- sztuki relaksacji i rozwoju kreatywności,
- pracy z ciałem, w oparciu o Shiatsu i metody pokrewne, 
- związków w oparciu o psychologię transpersonalną i taoistyczną jogę seksualną.

Więcej informacji na mój temat znajdziesz
tutaj

Nasze życie może mieć bardzo różną jakość, zależnie od tego jakie podejmujemy decyzje, jakie utrzymujemy myśli i jakich doznajemy emocji.
Osobiście jestem zwolennikiem integralnego podejścia do rozwoju potencjału człowieka, co polega na otwarciu się na rozwój wszystkich swoich wewnętrznych potencjałów - m.in. jest to: 
praca z ciałem, rozwój dojrzałości emocjonalnej, rozwój intelektualny, rozwój kreatywności i harmonii w życiu codziennym, odkrycie pogłębionych obszarów psychiki, rozwój intuicji, odkrycie stanu wewnętrznego spokoju, głębokiej obecności i przytomności umysłu.

Myśl, która przyświeca moim stronom
www oraz moim publikacjom i warsztatom jest taka, że niekiedy nawet bardzo niewielka zmiana w sposobie naszego myślenia, postrzegania siebie i świata, może zaowocować odkryciem zupełnie nowej harmonii i jakości naszego życia. 

Z jednej strony prawdą jest, że niektóre umiejętności i doświadczenia wymagają lat systematycznych i cierpliwych ćwiczeń, ale z drugiej strony prawdą jest też to, że granice pomiędzy tym, co nas rozwija i inspiruje, a tym co nas hamuje i uwstecznia, są często bardzo subtelne i płynne. 
Dlatego niekiedy nawet drobne korekta własnego stanu umysłu, własnego zrozumienia i nastawienia emocjonalnego, może być istotnym przełomem ku bardziej satysfakcjonującemu i pełnemu życiu. 
Codzienne powracanie do stanu przytomności i ufności, przekształca nasze życie w pachnący ogród leczniczych ziół i barwnych kwiatów, nawet jeśli wcześniej postrzegaliśmy je jako zachwaszczony ugór. 
 


Niekiedy tak niewiele może zmienić tak wiele. Przypomina to metaforę zakochanej osoby. Jednego dnia komuś wszystko wydawało się szare, ale osoba ta zakochała się i nagle wszystko wydaje się jej różowe. Ale gdyby ten ktoś doznał sercowego zawodu - znowu wszystko wydawało by mu się okropne.
Decyduje o tym subtelny, drobny szczegół - nastawienie naszego umysłu.

Dlatego zachęcam Cię czytelniku do obserwacji własnego nastawienia, do uchwycenia postawy swojego umysłu, zachęcam Cię do większej samoświadomości; zachęcam Cię do stworzenia równowagi pomiędzy twoim ciałem, emocjami, umysłem i duchem.


Jeżeli czujesz, ze mój blog może Ci jakoś w tym pomóc, to zapraszam do jego odwiedzania.
Przyjąłem tu założenie by aktualizować go przynajmniej raz na tydzień, 
a zasadniczo dwa razy w tygodniu

Moje wpisy z ostatniego miesiąca możesz zaleźć tutaj:

 zobacz: ostatnie aktualne wpisy